Listen to Austin 360 Radio

Music listings, April 25-May 1

Staff

Thursday

The Annex at 1808: Body Inflation Sequence, Peasant, Prize Legend, Funny Uglies, Gentlemen, Ringworm

Antone’s: The Boomswagglers, Mama Rosin

Banger’s: The Boxcar Preachers

Bar Louie: The Carson Alexander Band

Bastrop Brewhouse: Eric Gales & Band, the Peterson Brothers

B.D. Riley’s: Kristen Smith

Beerland: White Mystery, ThinkNoThink, Wolvie, Booher

The Blackheart: Ladies’ Man, Adrian & the Sickness

Brass House: Alternator Jones, Gregory J. Amani Smith

The Broken Spoke: Tony Harrison, Jesse Dayton

Buenos Aires Cafe East: Justin Sherburn

The Buzz Mill: Ghosts of Texas

Cactus Cafe: Ed Miller, Jil Chambless & Scooter Muse

Carousel Lounge: The South East Players, Dawn Oberg, Artificial Earth Machine, Cosmos, Chocolate Lab

Cedar Street Courtyard: LC Rocks

Central Market North Lamar: Morena Soul

Central Market Westgate: Crying Monkeys

Cheatham Street Warehouse: The Seth Candan Band

The Continental Club: Hosea Hargrove & the Disciples, Barfield, the Whiskey Sisters; Gallery: Tameca Jones, Dan Dyer

Donn’s Depot: Murphy’s Inlaws

East Side Showroom: East Side Dandies

Eddie V’s Edgewater Grill: The Kevin Lovejoy Trio

The Elephant Room: Temple Underground, the Flying Club with Liz Morphis

Emo’s: Atlas Genius, the Neighbourhood

Evangeline Cafe: Twilight Trio

Firehouse Hostel: Paper Moon Shiners

Flamingo Cantina: 2pc. with Judge & Dr. Dubbist

Flipnotics: Chase Gassaway

Frank: The Chorderoys, Matt Ellis, Mayeux & Broussard

Gruene Hall: Dustin Welch

Güero’s: The Will Owen Gage Trio

Headhunters: Anti Scene, Soopafriends, Revenge of the Fallen, the Knights, Dave Armstrong

The Hole in the Wall: The Antic Romantics, Casino Clocks

Holy Mountain: The Couch, the Baker Family, the Berkshire Hounds

Hotel Vegas: Thrones, Pinkish Black, Communion

The Infest: Noi!se, Broadsiders, Lower Class Brats, Concrete, Sniper 66

Junior’s Grill: Make It Stop, David Stewart

Kingdom: Remmington Steele, Daelo

Lamberts: Shawn Nelson & the Good Buds, James Hyland & the Joint Chiefs

Linda’s Fine Foods: Jerry Kirk

The Lucky Lounge: Cascade Rye, the Heard Theorum

The Mohawk: A Place to Bury Strangers, Metz

One World Theatre: The David Sanborn Trio, Joey DeFrancesco

One-2-One Bar: Don Harvey & the A is Red, Progress Presents, Lauren Silva

Poodie’s: Austin Gilliam, the Texas KGB, Kem Watts, Waterloo Revival

The Rattle Inn: Weldon Henson

Red 7: Rain Parade, Allah-Las, the UFO Club, Hidden Ritual

Red Eyed Fly: Buenos Diaz, Fouled Out, Razor Doves, Our Last Daze, Simon Allo

Riley’s Tavern: Ripe Honey

The Roadhouse Bar & Grill: MOJO

Russian House: Compassion Gorilla

Ruth’s Chris Steak House: The Jeff Lofton Trio

The Sahara Lounge: East Side Latin Jam

Satellite Bistro & Bar: The Sarah Temple Trio

The Saxon Pub: Patrice Pike, Cari Hutson, the Iveys, Eightysixxed

Shady Grove: The Dirty River Boys

Speakeasy: DJ Kewl Kris

Strange Brew: Van Wilks, Matt the Electrician

Tavern in the Gruene: The Kurt Grein Band

Texas Music Theater: Green Mountain Grass, Whistle & Fish

Trailer Space Records: Abominable Mex, Gospel Truth, Grape St.

Triple Crown: Erickson, Bonsai Nation, Taylor Louis & the Lifeguards, Dangerous Animal

Whip In: Pops Bayless & the Dark City Trio

The White Horse: Doug Strahan & the Bad Neighbors

YoCup Frozen Yogurt: Trevor Norton

Z’Tejas Sixth Street: The Brew

Friday

ACL Live: Boz Scaggs

Anderson Mill Tavern: Melodic Drifters

Antone’s: Soul Track Mind, HAAM Corporate Battle of the Bands

Austin360 Amphitheater: The Lumineers, Sam Doores, Riley Downing & the Tumbleweeds Bar Louie: Electric Circus

B.D. Riley’s: Sean Orr’s Celtic Trio

Beerland: Gospel Truth, Organs, Quitters

Bourbon Girl: Band of Bandits

Brass House: The Mark Little Trio

Brazos Hall: Capital Cities, Gold Fields, Kitten

The Broken Spoke: Tony Harrison

Buenos Aires Cafe East: Os Alquimistas

The Buzz Mill: Cunto!

Cactus Cafe: Mason Jennings

Carousel Lounge: Greatest American Heroes, Chapparel Dixielanders

Carson Creek Ranch: Austin Psych Fest

Cedar Street Courtyard: Skyrocket

Central Market North Lamar: Seu Jancinto

Cheatham Street Warehouse: The Brian Keane Band, the Hems

Cheer Up Charlie’s: Holiday, Twin Vision, Gang Sign

Cherrywood Coffeehouse: Blacktop Bend, Suerte

Club 1808: Heronlyson, Cause in Effect

The Continental Club: Soulhat, Mudphonic, the Blues Specialists; Gallery: The Mike Flanigin Trio, the Robert Kraft Trio

Dirty Dog Bar: Drastik IV

Doc’s Backyard Bar & Grill: The Mighty Landshark!

Donn’s Depot: Donn & the Station Masters

Draft Pick Sports Bar: The Jake Levinson Band

The Dudley’s: Tim Angsten

East Side Showroom: Rio Novo

Eddie V’s Edgewater Grill: The Lucky Strikes

The Elephant Room: The Alex Coke/Rich Harney Quartet, Ephraim Owens, Lissa Hattersley & Trip Trio

El Monumento: Luis Banuelos

Emo’s: Juicy J, A$AP Ferg

Evangeline Cafe: Wyldwood Four

Fado: Blaggards

Firehouse Hostel: The Luke Hill Trio

Flamingo Cantina: SambaDa, Gente Boa

Flipnotics: Wild Bill & the Lost Knobs, Amy Atchley

Frank: Muchos Backflips!, Los Federales, Surly Gates

Frontier Bar: Lonesome Dave Fisher, Edie Peery & the Rattlesnakin’ Daddies, Eugene Ray & the Random Riote

Güero’s: The Bob Fuentes Show

Gypsy Lounge: The Blue Flames, Under the Sun

Headhunters: Limelite Entertainment Patio Show, the Akuzma

Hill’s Cafe: Manzy Lowry

The Hole in the Wall: Diasporic, SubKulture Patriots, DJ Jazz One

Holy Mountain: Wiccans, Criaturas, Kremlin, Breakout, Recide

Hotel Vegas: Will Courtney, December Boys, Tenlons Fort

The Infest: Watch the Duck, Nick Nack, Kid Slyce

Junior’s Grill: Barbarians of Sevilla, Whitestone, Brandon Bolin

Kingdom: Recess, Francis Preve

La Zona Rosa: Showtek

Legendary White Swan: The Really Rottens, Klax

Loft 718: Pete “The Shaker” Bones, Darren UK

The Lucky Lounge: Aaron Elias, Wounded City, the Lost Counts

Maria’s Taco Xpress: The Leeann Atherton Band

Mercer Street Dance Hall: Two Tons of Steel

The Mohawk: Caitlin Rose, Daniel Romano, Greg Mullen & the Cosmic American Band

Monument Cafe: Lost & Nameless Orchestra

NeWorlDeli: Jenny Reynolds

The Nook Amphitheater: Party Rockers

North by Northwest: Strawberry Piranhas

Nutty Brown Cafe: Wally West & Them Lostbound Souls

One World Theatre: Solas

One-2-One Bar: Ginger Leigh, the Whiskey Sisters, George Devore

Poodie’s: Jon Napier, Carl Hutchens, Deuce Coupe

The Rattle Inn: Darren Hoff & the Hard Times

Red 7: Passafire, Fortunate Youth, Josh Heinrichs & Skillinjah, Inna Vision, the Contrabandits

Red Eyed Fly: The Last Ones, Chemical Grove, Trees, Nevar Was, This Diamond Life, Critical Disorder, Scarlet’s Eyes

Rusty’s: Margaret Wright

The Sahara Lounge: Hazy Ray, Soul Happening

Satellite Bistro & Bar: Silvie Rider-Young

The Saxon Pub: Malford Milligan, Hector Ward & the Big Time, Denny Freeman

Shooters Austin: Stooch Band

Speakeasy: Les & the Funk Mob, DJ Jericho One

Spiderhouse Cafe: Morgan Orion, Bruce Salmon, Compassion Gorilla, Woode Wood, Micah Benjamin, Invisible Spectrum, Mary Chanelle, Turbo Badger, Justice K, Blue Tongue

Stubb’s: The Gaslight Anthem, Matt Mays

Texas Bar & Grill: Boswell

Threadgill’s South: Seth Walker, Garrett LeBeau

Trailer Space Records: Sciborg & the RoboPimps

Triple Crown: The Joel Hofmann Band, the Beaumonts, Pure Luck

Whip In: Bonneville County Pine Box, Erez Billio

The White Horse: Roger Wallace, the Carper Family, Austin Steamers

Saturday

Anderson Mill Tavern: Spark

Angel’s Icehouse: 2 Bit Palomino

Antone’s: Malford Milligan, Nakia, W.C. Clark

The Backyard at Bee Cave: The Loose Wheels, Carson Brock & the Effect, the Camille Sanders Band, Two Tons of Steel, the Derailers

Bar Louie: The Aaron Navarro Band

Bastrop Brewhouse: Billy Joe Shaver

B.D. Riley’s: Mike Milligan & the Altar Boyz

Bourbon Girl: Party Rockers

Brass House: The Mark Little Trio

The Broken Spoke: Cornell Hurd

Brazos Hall: Sarah Jaffe, the Eastern Sea

Buenos Aires Cafe East: Duo Zafra

The Buzz Mill: Allison May, Jackson Emmer

Cactus Cafe: Mason Jennings

Carousel Lounge: Lon DuQuettte & Ilene Gex, Bellfuries

Carson Creek Ranch: Austin Psych Fest

Cedar Park Center: Carrie Underwood, Hunter Hayes

Cedar Street Courtyard: Hip Hop Hooray

Centennial Plaza: Carolyn Wonderland

Central Market North Lamar: The Numbers, MT Hellton, Hill Country Community Band, Amanda Hickey & the Bruises, Lone Star Swing Sydicate, Leah Nobel, Vintage 15, Dawn Stanco, Pinetree, Rhythm Congress

Central Market Westgate: The Susan Sharpe Brazilian Quintet

Cheatham Street Warehouse: The Jon Wolfe Band

The Continental Club: LeRoi Brothers, Bill Carter & the Blame, Redd Volkaert; Gallery: Scarlett Olson, the Mike Flanigin Trio

Dirty Dog Bar: Carry the Storm, Fallacy, TeethAreSwords, Far From Nothing, Nekrist

Donn’s Depot: Kenny Luna & the Lunatics

East Side Showroom: Flying Balalaika Brothers

Eddie V’s Edgewater Grill: The George Carver Trio

The Elephant Room: The Brannen Temple Group

Emo’s: Foals, Surfer Blood, Blondfire

Fado: Electric Circus

Firehouse Hostel: Cats & the Canary

Flamingo Cantina: Who M I? DJ Anaya, Slop Musket, Kenny Richardson, GJet, Celebrate the Villain, Salvo, p-Tek

Flipnotics: Matt McCloskey & Andrew McCloskey, Shane Walker

Genuine Joe Coffeehouse: Acoustalyn

Headhunters: Torn the (Expletive) Apart, Whore of Bethlehem, Abolishment of Flesh, Grieved, Giant of the Mountain, Id, Misskarrage

Hill Country Galleria: Woody Russell

Hill’s Cafe: Shannon Lee Nelson

The Hole in the Wall: Animal, the Caged, Eric Wilson

Holy Mountain: Sorne, Mighty Mountain, Hikes

Hotel Vegas: Sip Sip, Milezo & the Noize, the Nouns, Mikey & the Drags

The Infest: Bigwood, ConVoi, (Expletive) Factory, Smokin’ Toads, Bad Notes

Junior’s Grill: D. Andre, the Rhythm Dawgs

Lamberts: The Kevin Lovejoy Trio

Legendary White Swan: The Lost Souls Revue

The Lucky Lounge: Chelle Murrey, Vinyl Dharma

The Mohawk: Sir Sly, JMSN

Monument Cafe: Paper Moon Shiners

Nettie’s Place: Dave Swope

NeWorlDeli: Mark Viator, Susan Maxey

The Nook Amphitheater: Hitsquad

Nutty Brown Cafe: The Eggmen

The Oasis: Platinum

One-2-One Bar: Brandon Allen

The Parish: Papadosio

PBK Stem & Stein: Randy Weeks

Poodie’s: Shawn Nelson, Dickie Lee Erwin

The Rattle Inn: Rob Baird

Red 7: Fu Manchu, Bloodnstuff, Party Wizard

Red Eyed Fly: Red Goes Faster, Gidzillah, Riverside, the Household, Iconoclasm

Republic Live: Loudpvck

Russian House: Nefesh

The Sahara Lounge: Flying Club, Zoumountchi, JoDee Purkeypile

Satellite Bistro & Bar: Night Train

The Saxon Pub: Johnny Nicholas, Nakia, Shawn Pander, Double R Nuthin, Rambler Rose

The Scoot Inn: The LaRues, Roxy Roca

Shooters Cedar Park: Guilty Pleasures

Solaro Estate Winery: Woody Russell

Speakeasy: DJ KB, Rotel & the Hot Tomatoes

Spiderhouse Cafe: Cilantro Boombox, Los Bandidos Cosmicos, Este Vato, Chorizo Funk & Rudy Rexx

Stubb’s: Graham Wilkinson, the Black Crowes

Threadgill’s South: Homestead, Reed Turner, Courrier

Trailer Space Records: The Blind Owls, Cavegirl, Outer Limits

Triple Crown: Chasca, Mike Truth & the Replacement Killers, Scorpio Rising

Whip In: Rebecca Patek

The White Horse: Josh Lightnin’ & the Lonestar Drifers, Geoff Union & Billy Bright, Damon Bramblett, Brennen Leigh

Sunday

Antone’s: Voodoo Glow Skulls, Left Alone, the Beat Dolls

The Backyard at Bee Cave: Willie Nelson, Lukas Nelson & the Promise of the Real, the Paula Nelson Band, Folk Uke

The Barn Bar & Dancehall: The Palomino Riders

B.D. Riley’s: Joe Gee

Beerland: Cobalt Cranes, Cheap Curls, Untouch, Gang Sign

Carson Creek Ranch: Austin Psych Fest

Central Market North Lamar: Austin Horn Club, MJ Torrance, Lohman’s Crossing, Gary Graves, Chaparral Dixielanders, DT Roach, ACC Stage Ensemble, Court Hoang, the Austin Brass Band, Jackie Venson, NAJO, Band of the Hills, Austin Civic Wind Ensemble

Central Market Westgate: Austin Samba School

Cherrywood Coffeehouse: Voluptuous Tusk, Sergio G. Martinez

The Continental Club: Heybale!, Planet Casper, the Wagoneers; Gallery: Bill Carter, Dupree

Dirty Dog Bar: Powerman 5000, Powderburn, Dawn Over Zero, Closed Hand Promise

Eddie V’s Edgewater Grill: Kris Kimura

The Elephant Room: The Kevin Lovejoy Trio

Emo’s: The Airborne Toxic Event, Kodaline

Firehouse Hostel: Blues Church with Ted Hall

Flipnotics: Phil Bentley

Gruene Hall: Slim Bawb, Doc Marshalls

Güero’s: Chicken Strut

The Hole in the Wall: Mount Pressmore, District Verdant, Rivers, Madeline Jennings

Hyde Park Bar & Grill South: Air Cargo

Junior’s Grill: The David Stewart Trio

The Lucky Lounge: Coronation, Skyline Fifty Four

The Mohawk: Artifex Pereo, Insurgence, Le Saboteur, DSGNS

The Oasis: The Brew

One World Theatre: Pure Prairie League

One-2-One Bar: The Derailers

Poodie’s: Tessy Lou & the Shotgun Stars, Bracken Hale

Red Eyed Fly: The Green View, Misty Valley Morning, Bricks for the Pyramid, Circus, Live at Midnight, Bat City Surfers

The Sahara Lounge: Westin McDowell

Sam’s BBQ: Lili & Walter

Satellite Bistro & Bar: Hot Club Soda

The Saxon Pub: The Resentments, John Gaar, Dustin Welch, Bad Intentions, Lindsay Wells

The Scoot Inn: Those Howlings, Transit Method, Don Von Bronson, Tijuana Bible

Speakeasy: Adam Rogers

Spiderhouse Cafe: Magna Carda, Annabella, Major Major Major, Danny Malone

Strange Brew: Jeff Plankenhorn, Jon DeeGraham, Scrappy Jud Newcomb

Stubb’s: Matt Costa, the Blank Tapes, Needtobreathe, Drew Holcomb & the Neighbors

Threadgill’s North: Blacktop Bend

Threadgill’s South: The Stapletones

Triple Crown: Open Mic Sundays with Grant Ewing, Slim Glover, Furly

The Volstead Lounge: No Kid$, Boozwa, Brother Jamal, Brandon CK

W Austin: Emily Bell, the Sour Notes

Waterloo Records: Jad Fair

Whip In: B. Sterling

The White Horse: Urban Achievers Brass Band, King Curse

Z’Tejas Sixth Street: Javier Chaparro & Salud

Monday

Antone’s: Austin Blues Society Open Blues Jam

B.D. Riley’s: Monday Mic with Johnny Fargo

Buenos Aires Cafe East: Tonico Vanalli Duo

Cactus Cafe: Lilly Hiatt

Carousel Lounge: Open Mic with Matthew & Daniel

Central Market North Lamar: Candace Bellamy, the Austin Mandolin Orchestra, One Ounce Opera

Cheatham Street Warehouse: Wade Bowen, Allan Goodman

The Continental Club: Dale Watson & His Lone Stars, the Peterson Brothers; Gallery: Church on Monday; Sit Down, Servant

Dirty Dog Bar: Steve Hamende

Donn’s Depot: Chris Gage

Eddie V’s Edgewater Grill: Kris Kimura

The Elephant Room: Michael Mordecai's Jazz Jam, Austin Jazz Band

Evangeline Cafe: Charles Thibodeaux & the Austin Cajun Aces

Flipnotics: Bottom Dollar String Band, the Bluegrass Outfit

Gruene Hall: Jordan Minor

The Hole in the Wall: Oh By Jingo!, the Austin Steamers, Zoe Muth & the Lost High Rollers

Hotel Vegas: Ride Into the Sun, the Holydrug Couple, Deep Space, Dreamtime, Evolvers, Modrag

Junior’s Grill: The Mighty Renegades

One-2-One Bar: The Matchmaker Band, Ryan Harkrider & the Nightowls, Ray Prim, Tom Meny, Ady Hernandez

The North Door: Meggan Carney, Christopher Denny, Jazz Mills, Elizabeth McQueen

The Parish:Gorehound, Myka Relocate, Wake the Colossus, Southern Dose of Rebellion, Critical Disorder

Poodie’s: W.C. Jameson, George Ensle

Red Eyed Fly: Zach Lyons, the Wanderers, the Deadly Buzz, LP Sessions

Riley’s Tavern: Songwriter Showcase with John Whipple

River Road Icehouse: Empty-Handed Vagabonds

The Sahara Lounge: Circus on the Moon

The Saxon Pub: James McCartney, the Leavers

Strange Brew: Hot Nut Riveters, Scrappy Jud Newcomb, Scarborough Dillon Houser Trio

Stubb’s: The Parlotones, Dinner & a Suit

Triple Crown: Scott Wood & the Kyle Project

Whip In: Ben Balmer

The White Horse: Rosie & the Ramblers, the Rollfast Ramblers, Carson McHone

Tuesday

ACL Live: Big Gigantic

B.D. Riley’s: The Suzanne Smith Band

Brass House: Gabriel Santiago

The Broken Spoke: Debra Peters with the Accordian Roundup, Weldon Henson

Carousel Lounge: Jackson Emmer, Alison May

Cedar Street Courtyard: Chris Casteneda

Central Market North Lamar: The 145s, Blackbird 3

Cheatham Street Warehouse: The Will Arrington Band, the Brett Hauser Band

The Continental Club: The Rosie & Ruby Review, Toni Price, Two Tons of Steel; Gallery: Ephraim Owens

Donn’s Depot: Donn & the Station Masters

Eddie V’s Edgewater Grill: Mark Goodwin

The Elephant Room: Denny Freeman Jazz Group, Stanley Smith

Elysium: Dope Stars Inc., the Rabid Whole

Emo’s: The Joy Formidable, IO Echo

Evangeline Cafe: Brennen Leigh

Firehouse Hostel: The Love Leighs

Flipnotics: Woode Wood, Erik Hokkanen’s Laboratory

Gruene Hall: Tom Gillam, Chelsea Crowell & Friends

Headhunters: DJ Fang, Trashy & the Kid, Dad Jim, Johnny Hootrock, Firestarter ‘82, Eden Burning, Izzy Cox

The Hole in the Wall: Andy Frasco, Bryce Clifford & Brother Superior, Ashleigh Daniel, Shawn Nelson

Holy Mountain: Henry & the Invisibles, Royal Forest, Pharaohs, Milezo

Hyde Park Bar & Grill South: Susan Arbuckle

The Lucky Lounge: The Funk Mob, MC Overlord

One-2-One Bar: Ghosts Along the Brazos, Shelley King, Sis Deville, the Lisa Marshall Band

The Parish: Telekinesis, Mount Moriah, Nancy Dutra

Poodie’s: Deann René, Jerry Kirk, Deann Rene

Red 7: Born Ruffians, Moon King, Dwarves, the Queers

Red Eyed Fly: Escaping the Artist, Brian Wolfe, the Last Domino, Jay Porter

The Sahara Lounge: Danny B. Harvey, Black Cadillac

The Saxon Pub: James McCartney, Bruce Hughes & the All Nude Army, David Grissom

Strange Brew: Durawa, Apostles of Manchaca, Miles Zuniga

Stubb’s: Beth Hart, Patti Smith

Tavern in the Gruene: The Blooms

Triple Crown: Aaron Stephens, Dry River Religion, Jericho

Whip In: Vana Mazi

The White Horse: The Elana James Band, Mrs. Glass, the Tea Merchants

Wednesday

ACL Live: Jewel, Suite 709

Anderson Mill Tavern: Open Mic with Jon Blue

Antone’s: Charles Bradley & His Extraordinaires, Paul & the Tall Trees

Beerland: Sonic Angels, R.A.D.

Bourbon Girl: Mishka

Brass House: Brass House Jam Session with Pete Rodriguez

Cactus Cafe: Stephen Kellogg

Carousel Lounge: Soulphonics

Cedar Street Courtyard: The Spazmatics

Cheatham Street Warehouse: Kent Finlay’s Songwriters’ Circle

Eddie V’s Edgewater Grill: James Speer

The Elephant Room: John Mills Times Ten, Jazz Pharaohs

Evangeline Cafe: The Peacemakers

Flamingo Cantina: The Mau Mau Chaplains

Flipnotics: Coles Walen, Songwriter Series with Lisa Kettyle

Gruene Hall: The Georges

The Hole in the Wall: Floyd, Darling; the Wanderers

Holy Mountain: Shakey Graves, Lance Herbstrong, T Bird & the Breaks, Emily Bell

Irie Bean Coffee Bar: Jen Hitt

Junior’s Grill: Milhouse

The Lucky Lounge: The Drakes, the MoonShiners

The Mohawk: Laura Stevenson, Field Mouse, Freddy Fudd Pucker

NeWorlDeli: David Pulkingham

The Oasis: Sam Bentley

One-2-One Bar: Black Red Black, Don Harvey & the A Is Red, Dylan Phillips

The Rattle Inn: Wood & Wire

Red Eyed Fly: The David Ruffins, Exams, Revolution Wild, Nemion

Riley’s Tavern: Tyler Cannon

River Road Icehouse: Jamey Howard

Russian House: Huerta Culture

The Sahara Lounge: Mayeux & Broussard, Brian Pounds, the Hang, These Mad Dogs of Glory, Midnight River Train

Speakeasy: Moonshine Gypsies

Spiderhouse Cafe: Nikki Borodi

Strange Brew: Poon Twangz, Dale Watson

Stubb’s: Metric, the Colourist

Triple Crown: Ali Holder

The White Horse: Leo Rondeau, the John Evans Band, Robert Allan Caldwell

Z’Tejas Sixth Street: Stephen Doster, Philip Gibbs, Randy Weeks